Společnost Kapsch nainstaluje systém GSM-R na trans-evropské železnici na Slovensku

29.04.2014 12:26 | Zprávy

Integrace slovenských železnic je klíčový prvek evropského projektu ERTMS

Společnost Kapsch nainstaluje systém GSM-R na trans-evropské železnici na Slovensku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Železnice, ilustrační foto

Kapsch CarrierCom, společně s firmou AŽD Praha, hlavním dodavatelem systému železniční signalizace, budou instalovat technologii GSM-R na zhruba 250 km dlouhé trati vedoucí z Bratislavy přes Žilinu a Čadcu v severozápadní části země k českým hranicím. Zákazníkem v tomto projektu, který dosahuje objemu zhruba 20 milionů eur za systém GSM-R, je společnost ŽSR (Železnice Slovenskej Republiky), zajišťující správu a provoz železniční dopravní cesty. Vítězem této veřejné státní zakázky je společnost AŽD Praha s.r.o.

Obě společnosti, Kapsch i tuzemská AŽD Praha, zavedou systém ERTMS (European Railway Traffic Management System) na slovenské železniční síti do konce roku 2015. Tento projekt se skládá ze dvou částí - společnost Kapsch CarrierCom je odpovědná za zavedení rádiové sítě založené na technologii GSM-R po celé délce trasy z Bratislavy k českým hranicím. Generální dodavatel AŽD Praha pak ponese odpovědnost za vytvoření systému ETCS (European Train Control System), signalizačního systému úrovně L2, v úseku trati ze Žiliny přes Čadcu na česko-slovenské hranice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …