Společnost TATRA TRUCKS získala ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“

16.12.2016 9:40

Martin Bednarz, generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS, převzal v pondělí v ostravském Clarion Congress Hotelu ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“. Společnost TATRA TRUCKS jej získala v kategorii Velký podnik od Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v rámci slavnostního galavečera Region pro sebe.

Společnost TATRA TRUCKS získala ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“
Foto: TATRA TRUCKS
Popisek: Společnost TATRA TRUCKS získala ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“

„Ocenění si velice vážíme. TATRA TRUCKS je s regionem neodmyslitelně spjata, je významným zaměstnavatelem na Novojičínsku a díky obchodním a výrobním úspěchům společnost výrazně roste. Letos vyrobíme 1300 vozů, za rok jich plánujeme již 1700, což bude dvojnásobek oproti roku 2015. S výrobním úspěchem úzce souvisí i aktivita našich obchodníků: všech 1300 automobilů, které letos vyrobíme, již má s předstihem své majitele,“ říká Martin Bednarz.

Tatra letos díky velkému nárůstu objemu výroby přijala více než tři sta zaměstnanců a kontinuálně hledá další. Aktuálně se zaměřila i na technicky zdatné a vzdělané ženy. Význam společnosti ale nekončí jen u bran jejího kopřivnického areálu. V rámci kooperací dává Tatra práci řadě menších firem v okolí. Zároveň se snaží zaujmout studenty technických oborů i zájemce o ně z řad široké veřejnosti již druhým ročníkem soutěže „Navrhni svou Tatru“.

„Na region a odkaz Tatry v něm navíc poukazuje naše další aktivita, kdy ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Muzeem Novojičínska, Městem Kopřivnice a Národním technickým muzeem podporujeme myšlenku vybudování nového muzea Tatry přímo v našem areálu při současném zachování stávajícího Technického muzea v Kopřivnici. Díky investicím našich akcionářů vlastní TATRA TRUCKS řadu tatrováckých veteránů, které by bylo možné v novém muzeu pro veřejnost vystavit,“ doplňuje Martin Bednarz.

Realizace projektu nového muzea Tatry je závislá na financování prostřednictvím dotace z Evropských fondů, o kterou již Moravskoslezský kraj požádal. Pokud kraj s žádostí uspěje, bude možné v novém muzeu Tatry vystavit například letos získaný speciál pro Dakar z roku 1986 TATRA 815 6x6 VE ‚Ostrý-II‘, sbírku 63 vozidel získaných ze soukromé sbírky pana Jiřího Hlacha a další exponáty.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1300 kmenových zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veterinární inspektoři v Praze během letošních kontrol farmářských trhů zjistili závady u jedné pětiny prodejců

22:42 Veterinární inspektoři v Praze během letošních kontrol farmářských trhů zjistili závady u jedné pětiny prodejců

S rychlým nástupem jara se inspektoři Státní veterinární správy (SVS) působící v Praze zaměřili také…