Společnost pro ranou péči: Pro jedenáct tisíc rodin s postiženým dítětem není dostatek služeb

11.10.2016 12:38 | Zprávy

Služeb rané péče není dostatek! Podle sociologů je v České republice 11 000 rodin, které vychovávají dítě od narození do sedmi let a pobírají příspěvek na péči. Pouze třetina těchto rodin využívá služeb rané péče. Někteří rodiče o rané péči nevědí a někteří čekají v pořadnících žadatelů o službu.

Společnost pro ranou péči: Pro jedenáct tisíc rodin s postiženým dítětem není dostatek služeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti - ilustrační foto

Každoroční již devátý ročník osvětové kampaně Týden rané péče® chce rozšířit povědomí o sociální službě raná péče. Raná péče je služba, která pomáhá rodinám překonávat těžké situace při výchově dítěte s postižením. Naším cílem je pomoci rodinám vytvořit takové podmínky, aby jejich dítě mohlo vyrůstat v domácím prostředí a rodina nemusela přistoupit k ústavní péči. V rámci Týdne rané péče chceme informovat laickou i odbornou veřejnost o možnostech podpory rodin dětí s postižením, posílit interdisciplinární spolupráci napříč příbuznými rezorty sociální práce, speciální pedagogiky a lékařství a také iniciovat diskusi o systému rané péče v České republice na úrovni krajských a ministerských úředníků.

Slogan letošní kampaně „Nikdy není příliš brzy“ se snaží upozornit na důležitost včasného zahájení služby, tak aby se  rodině dítěte s postižením dostala pomoc neodkladně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici pomáhali beskydské přírodě

16:14 ČEZ: Energetici pomáhali beskydské přírodě

Zaměstnanci dceřiných firem společnosti ČEZ ESCO se vypravili na pomoc beskydské přírodě. Dobrovolní…