Správa Národního parku Šumava a Chráněné krajinné oblasti Šumava mění název

30.12.2014 8:11

Správa Národního parku Šumava - takový bude nový oficiální název této resortní organizace Ministerstva životního prostředí od 1. ledna 2015. Z oficiálního názvu tak vypadává Chráněná krajinná oblast a to na základě zákona 250/2014. Tato změna bude také zapracována do nové zřizovací listiny.

Správa Národního parku Šumava a Chráněné krajinné oblasti Šumava mění název
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Tímto zákonem vzniká Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) jako správní úřad pro všechny chráněné krajinné oblasti, které se stávají její součástí, ale mimo CHKO Šumava. Pro ni bude správním úřadem Národní park Šumava, a proto se mění název.

„Správa už bude jenom jedna na Národním parku, proto se tedy už nebude moci používat celý dosavadní název Správa NP a CHKO Šumava. Ale například logo měnit nemusíme, protože v něm je napsáno Národní park – Chráněná krajinná oblast Šumava,“ vysvětluje ředitel NP a CHKO Šumava Pavel Hubený.

Pro organizaci to znamená také to, že už nebude moci používat stávající hlavičkové papíry, obálky a bude muset vyměnit razítka a podobně.

„Tyto změny by chod úřadu od Nového roku nijak ochromit neměly. Také nás to bude stát určité finanční prostředky, kolik přesně, to ještě vyčísleno nemáme,“ tvrdí tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava Jan Dvořák.

„Změna se nedotkne dosavadního chodu Správy, ani její vnitřní struktury. Území CHKO Šumava bude i nadále spravováno stejným týmem, který dosud byl a nadále bude součástí naší organizace,“ upřesňuje Pavel Hubený.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…