V minulém týdnu navštívilo několik pracovníků správy šumavského parku 4 národní parky Velké Británie. Kromě navázání nových osobních kontaktů by měly nově získané poznatky přinést zlepšení spolupráce s lidmi žijícími na Šumavě i v práci s návštěvníky. Návštěvníci Šumavy se mohou těšit na nové pozorovatelny sloužící ke sledování ptáků, vylepšené značení turistických tras, nové informační tabule a větší množství suvenýrů.
Partnery a inspiraci v národních parcích po celé Evropě hledá Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava. Také proto někteří jeho nejbližší spolupracovníci během minulého týdne navštívili čtyři národní parky Velké Británie.
„Považuji za nezbytné, aby se naši pracovníci v zahraničních národních parcích setkávali s tamní realitou pravidel ochrany přírody, s péčí o návštěvníky, ale zejména se způsobem spolupráce s místními lidmi a komunitami,“ říká ředitel Mánek.
To je věc, která se na Šumavě dlouho zanedbávala. Pro ředitele Mánka, který je sám rodákem ze Šumavy je jednou z priorit tyto nedostatky napravit.
Během týdenní pracovní cesty navštívili zaměstnanci správy parku postupně 4 národní parky Velké Británie – Peak District, Northumberland, Cairngorms a Loch Lomond.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva