Správa jeskyní ČR: Čarovné tóny Macochy se rozezní od 7. června

01.06.2023 16:03 | Tisková zpráva

Cyklus pěti večerních koncertů Čarovné tóny Macochy budou od 7. do 11. června 2023 hostit jeskyně Moravského krasu na Blanensku. „Již po čtyřiadvacáté si budou moci hudební fanoušci vychutnat jedinečnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel na vápencových stěnách,“ říká ředitel Správy jeskyní České republiky (SJ ČR) Ing. Lubomír Přibyl.

Správa jeskyní ČR: Čarovné tóny Macochy se rozezní od 7. června
Foto: caves.cz
Popisek: Správa jeskyní ČR - logo

Zahájení přehlídky obstará ve středu 7. června houslista, popularizátor a propagátor vážné hudby Jaroslav Svěcený (ZDE) s programem Ve znamení argentinského tanga. „Strhující jižanské rytmy Astora Piazzolly, Richarda Galliana, Gorky Hermosy a řady dalších skladatelů doprovodí v Eliščině jeskyni Sloupsko-šošůvských jeskyní špičkový akordeonista Ladislav Horák,“ zve Svěcený.

Na další dva dny se pak Čarovné tóny zabydlí v Jindřichově sálu jeskyně Výpustek u Křtin. Spirituál Kvartet (ZDE) tam uvede ve čtvrtek 8. června Návraty. „Tento kvartet přímo navazuje na legendární folkovou kapelu Spirituál kvintet. Zazní spirituály – gospely, světové folkové repertoáry a lidové písně,“ přibližuje Josef Matoušek z pořádající agentury FCT.

O den později 9. června legenda folk, country a bluegrassové scény Robert Křesťan & Druhá tráva (ZDE) přiveze „Díl druhý“. Za album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva cenu Anděl v kategorii folk a Robert Křesťan byl uveden do Síně slávy.

Nádherný hlas Hany Ulrychové a poetika textů jejího bratra Petra Ulrycha jsou garantem neopakovatelného zážitku, který je na programu v Kateřinské jeskyni u Skalního mlýna v sobotu 10. června. V recitálu s názvem Neopakovatelné zážitky sourozeneckou dvojici tradičně doprovodí skupina Javory (ZDE).

Závěr Čarovných tónů Macochy obstará v neděli 11. června u Zrcadlového jezírka v Punkevních jeskyních varhanistka a zpěvačka Katta (ZDE) – v již vyprodaném programu Vox Organi. „Katta otevírá zpěvem a hrou na unikátní bílé varhany nové světy. Osobitou interpretací získává posluchače mimo rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením,“ dodává Matoušek.

Všechny koncerty začínají v 18:00. Vzhledem k teplotě v jeskyních mezi 6 až 8 stupni Celsia se doporučuje vzít si dostatečně teplé oblečení.

Více informací o programu a možnostech koupě vstupenek najdou zájemci na webu ZDE. Počet míst je limitován velikostí jednotlivých jeskynních prostor. Součástí koncertů bývá pro zájemce i zkrácená prohlídka podzemí. Cesta k jeskyním a možnosti parkování jsou popsány na webu ZDE.

O aktuálním dění nejen v tuzemských zpřístupněných jeskyních informuje SJ ČR také na webu ZDE i sociálních sítích ZDE ZDE

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Jaký posun máte na mysli?

ODS jasně tvrdí, že přijetí eura není na pořadu dne, a že vznikne nějaké stanovisko, které je nezávazné přeci nic neznamená – tvrdí to i zástupci ODS. Není to spíš tak, že se vlk nažral a koza zůstala celá? A proč se tak moc bráníte referendu o euru? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Cestovní ruch se v Česku dostává na předcovidová data

13:07 CzechTourism: Cestovní ruch se v Česku dostává na předcovidová data

Přestože vlivem pandemie je ve srovnání s rokem 2019 počet podnikatelů i zaměstnanců, kteří působí v…