Správa jeskyní ČR: Zážitková trasa bude od 1. července opět v provozu

23.06.2020 7:34 | Zprávy

Spodní patra Sloupsko-šošůvských jeskyní se opět otevírají pro zvídavé níávštěvníky, kteří se tak mohou vydat po stopách průkopníka speleologie z 18. století, matematika, kartografa, přírodovědce a autora prvního speleologického spisu J. A. Nagela.

Správa jeskyní ČR: Zážitková trasa bude od 1. července opět v provozu
Foto: caves.cz
Popisek: Správa jeskyní ČR - logo

Po přestávce vynucené mimořádnou situací v souvislosti s koronavirovými opatřeními je tedy opět možné se vydat se zkušeným průvodcem po dvanáctimetrovém žebříku do hlubin Země. Zde se pak po tři hodiny překonávají záludnosti jeskynního prostředí. Po dvou ale i po břiše a v teplotách v rozmezí 7-8 °C a při 99 % vlhkosti.

ávštěvníci jsou před výpravou vybaveni přilbou a svítilnou. V pokladně jeskyní je možné si zakoupit jednorázový overal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Miroslav Kavij byl položen dotaz

Máte důkazy?

Tvrdíte, že je summit NATO - místo pro megatunel a korupci. To máte nějak podložené a budete tak nějak konat? Nebo je to jen jedena paní (pán), co má blízko k Rusku povídal a vlastně nic neudělal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: AUMOVIO a TEMB mohou založit společný podnik

16:18 ÚOHS: AUMOVIO a TEMB mohou založit společný podnik

Nizozemská společnost AUMOVIO Global Holding Netherlands B.V. a čínská TEMB (Hong Kong) Internationa…