Správa železnic: Celková rekonstrukce výpravní budovy v stanici Kravaře ve Slezsku

20.06.2022 17:56 | Tisková zpráva

Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Kravaře ve Slezsku.

Správa železnic: Celková rekonstrukce výpravní budovy v stanici Kravaře ve Slezsku
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Po provedené přestavbě bude odpovídat současným požadavkům, a to jak z hlediska služeb pro cestující, tak i ekonomiky provozu. Dokončení akce s předpokládanými investičními náklady ve výši 32,5 milionu korun se plánuje na podzim příštího roku.

V rámci rekonstrukce provedou dělníci zateplení budovy a výměnu oken, dveří a střešní krytiny. Zachováno zůstane historické členění fasády i jejích prvků. V celém objektu dojde k rekonstrukci rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění. Díky novému dispozičnímu uspořádání získá vestavěná bezbariérová WC, zrekonstruují se veřejně přístupné prostory a místnosti pro dopravce i provozovatele dráhy. Současně se ubourá nevyužívaná část budovy.

V rámci venkovních úprav se vybudují bezbariérové vstupy z ulice a z nástupiště. Dále vzniknou krytá stání pro jízdní kola včetně nabíjecích stojanů pro elektrokola, doplní se informační systém a osadí nový mobiliář (lavičky a odpadkové koše).

Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které se přesunou do náhradních prostor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Na Pražském hradě jednali představitelé evropských zemí o bezpečnostních a ekonomických problémech kontinentu

22:54 Úřad vlády: Na Pražském hradě jednali představitelé evropských zemí o bezpečnostních a ekonomických problémech kontinentu

Otázky udržení míru, stability, energetické bezpečnosti a současné ekonomické situace byly hlavními …