Program průzkumu pro největší stavbu budoucí vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany počítá celkem se 157 vrty na území obou států, jejich výsledky umožní zpřesnit projektovou dokumentaci a výrazně omezit rizika při následné ražbě.
Aktuální etapa průzkumů začala letos v září a potrvá do poloviny příštího roku. Celkem zahrnuje 16 vrtů, které jsou prováděny postupně podle klimatických podmínek a technických možností. Některé vrty už byly úspěšně dokončeny, jiné se vrtají a další budou pokračovat opět po novém roce. V současné době se pracuje například v blízkosti Krásného Lesa na Ústecku, a to až v hloubce 394 metrů. Nejhlubší vrt pak dosáhne 546 metrů a stane se jednou z nejvýznamnějších geologických sond do masivu Krušných hor.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.




