Správa železnic: Nová odbočka Rajhrad zvýší propustnost na koridoru mezi Brnem a Břeclaví

26.01.2021 17:56

Správa železnic vybrala zhotovitele nové odbočky Rajhrad. Zrealizují ji firmy FIRESTA-Fišer, AŽD Praha a SEŽEV_REKO. Celkové investiční náklady dosáhnou 368,4 milionu korun. Stavba začne letos v únoru a realizace potrvá 12 měsíců.

Správa železnic: Nová odbočka Rajhrad zvýší propustnost na koridoru mezi Brnem a Břeclaví
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic
reklama

Zřízení odbočky Rajhrad umožní zvýšit dopravní kapacitu mezinárodního železničního koridoru mezi Brnem a Břeclaví. V místě dnešní železniční zastávky Rajhrad se vložením nových výhybek umožní předjíždění vlaků v traťovém úseku Modřice – Hrušovany u Brna, což napomůže zejména plynulejší dopravě v úseku, kde je vysoká koncentrace dálkové a regionální dopravy.

Dotčený traťový úsek je součástí prvního tranzitního železničního koridoru, využívá ho dálková doprava v relacích do Bratislavy a Vídně i vnitrostátní rychlíková linka R13 z Brna do Olomouce přes Břeclav. Velmi silná je pak regionální doprava tvořená spěšnými a osobními vlaky.

V rámci stavby se zrekonstruuje železniční svršek a spodek v celé délce stavby včetně opravy jednoho silničního nadjezdu a jednoho železničního mostu. Průjezdná výška silničního nadjezdu pro železniční dopravu je v souvislosti s osazením trakční soustavy nedostatečná, bude tedy stržen a nahrazen novým, který bude zároveň splňovat veškeré bezpečnostní normy. Nově zřízená odbočka se vybaví novým traťovým zabezpečovacím zařízením s technologií umístěnou do nového objektu v zastávce Rajhrad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vláda schválila zřízení Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci

22:54 Ministerstvo obrany: Vláda schválila zřízení Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci

Vláda České republiky schválila záměr ministra obrany Lubomíra Metnara zřídit Agenturu pro mezivládn…