Správa železnic: Oblouky Negrelliho viaduktu prověří zatěžovací zkouška

27.03.2020 14:52 | Zprávy

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu postoupila do další fáze. Je dokončená pokládka kolejí a na řadě je zatěžovací zkouška, při které bude ověřena spolehlivost nosné konstrukce z hlediska mezního stavu použitelnosti, a to na třech mostních objektech. Měření, které provede Kloknerův ústav, začíná dnes odpoledne.

Správa železnic: Oblouky Negrelliho viaduktu prověří zatěžovací zkouška
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Zátěžový test prověří větev vedoucí od Křižíkovy ulice na Masarykovo nádraží, dále most přes Křižíkovu ulici a také úsek mezi ulicemi Křižíkova a Sokolovská. Pro měření se použije zatížení dvěma až šesti vozíky, z nichž každý váží 62 tun. Sledovat se bude například průhyb ocelových nosníků, rozevření spár nebo sednutí spodní stavby. Zkouška skončí 29. března v dopoledních hodinách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč jste tu daňovou reformu neprosadili za vás?

Vy jste paradoxně zatížili jen živnostníky vyššími odvody. A máte ještě řešení co s nízkými mzdami, myslím, že i když snížíte zdanění práce lidé tak stejně přidáno nedostanou a nízké mzdy jsou také obrovský problém.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy realizuje opatření proti úhynu ryb

22:03 Povodí Moravy realizuje opatření proti úhynu ryb

Za mimořádnou událostí stál především extrémní rozvoj sinic, vedoucí k nedostatku kyslíku a pravděpo…