Správa železnic: Podpis memoranda se společností SNCF International

17.09.2020 21:13

Správa železnic podepsala memorandum s francouzskou společností SNCF International. Jeho předmětem je potvrzení oboustranného zájmu o dlouhodobou spolupráci v oblasti rozvoje vysokorychlostního i konvenčního železničního systému a nastavení budoucího směřování této spolupráce. Významnou součástí vzájemného partnerství bude vytvoření pracovní skupiny tvořené zástupci obou stran.

Správa železnic: Podpis memoranda se společností SNCF International
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

„V rámci pracovní skupiny SNCF a Správy železnic pro dlouhodobou spolupráci se budou konat pravidelná setkání zástupců každé ze stran, kteří se budou scházet minimálně jednou za tři měsíce střídavě v Paříži a v Praze nebo budou jednat prostřednictvím telekonference. V naléhavých případech může být četnost jednání ještě vyšší,“ popisuje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Dlouhodobá spolupráce Správy železnic a SNCF bude zaměřena na rozvoj vysokorychlostní i konvenční železnice v České republice a regionu střední a východní Evropy.  

Společnost SNCF International je členem skupiny SNCF a je pověřena zejména rozvojem know-how skupiny SNCF v zahraničí v různých oblastech zahrnujících vývoj, projektování a provozování vysokorychlostních železničních tratí.

Správa železnic a SNCF International uzavřely v dubnu letošního roku rámcovou dohodu, která Správě železnic umožnila požadovat technické konzultační a poradenské služby SNCF týkající se rozvoje vysokorychlostní železniční infrastruktury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…