Správa železnic: Pro cestující v Havířově se otevřel přístup do podchodu s veřejnými WC

08.02.2021 10:57

Rekonstrukce výpravní budovy v Havířově pokračuje rychlým tempem. Dnes zde začal sloužit veřejnosti nový přístup z odbavovací haly do podchodu.

Správa železnic: Pro cestující v Havířově se otevřel přístup do podchodu s veřejnými WC
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic
reklama

Na přístupovou trasu do podchodu navazuje moderní hygienické zařízení pro cestující. To je vybaveno turniketem a platebním terminálem umožňujícím i bezhotovostní platby. Zmíněné úpravy jsou součástí druhé etapy rekonstrukce výpravní budovy.

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13070 lidí

„Po dohodě se zhotovitelem se nám podařilo sladit termín předání přednádražních prostor s pracemi umožňujícími přístup veřejnosti přímo z přednádraží do odbavovací haly a dále k vlakům. Cestující již nepoužívají přechod přes koleje, ale míří k nástupištím podchodem,“ uvedl za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Rekonstrukce výpravní budovy probíhá ve dvou etapách. První zahrnovala především vybudování nové odbavovací haly pro cestující a zázemí pro dopravce a byla dokončena vloni v červenci.

Druhá etapa prací zahrnuje kromě rekonstrukce vstupu do podchodu a vybudování WC pro veřejnost, které již byly předány do užívání, výměnu střešního pláště za současného zachování stávajícího podhledu. Budova také dostala novou skleněnou fasádu na obou průčelích objektu a jsou vyměněna všechna okna. Následovat budou práce na sanaci železobetonových konstrukcí včetně části obvodového zdiva a vybudování hygienického zařízení v původní odbavovací hale.

Rekonstrukce havířovské výpravní budovy z 60. let minulého století začala v květnu 2019, její dokončení je plánováno v závěru letošního října. Předpokládané celkové investiční náklady stavby dosahují 157 milionů korun, financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury. Zhotoviteli prací jsou firmy OHL ŽS a TOMI REMONT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Zážitky na vás čekají v Chorvatsku. Cestujte letadlem rychle, komfortně a hlavně bezpečně

10:59 Letiště Praha: Zážitky na vás čekají v Chorvatsku. Cestujte letadlem rychle, komfortně a hlavně bezpečně

Načerpat po náročném roce energii a relaxovat pod slunečníkem, plavat v průzračném moři, hrát si s d…