Správa železnic: Stanice v Rožnově pod Radhoštěm projde celkovou rekonstrukcí

09.05.2022 14:21 | Tisková zpráva

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm. Obnovou projde jak její kolejiště, tak i nádražní budova.

Správa železnic: Stanice v Rožnově pod Radhoštěm projde celkovou rekonstrukcí
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Předpokládané celkové investiční náklady této akce dosahují 236 milionů korun, realizace projektu bude spolufinancována z prostředků RRF. Stavební práce jsou plánovány od letošního srpna do května příštího roku.

Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek pro cestující. „Stavba bude zahrnovat nejen rekonstrukci stanice, ale částečně i navazujícího traťového úseku. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 mm nad kolejí pro komfortní nástup do moderních nízkopodlažních vlaků. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti,“ popisuje za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Kompletní přestavbou projde rovněž stávající nádražní budova, ve které dojde ke změně vnitřních dispozic. Zvýší se kapacita čekárny, vybudují se prostory pro odbavení cestujících a nové hygienické zařízení pro veřejnost. Samozřejmostí bude bezbariérový přístup do budovy, na veřejné toalety a na nástupiště. Pro informování nevidomých osob poslouží orientační hlasový majáček.

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36805 lidí

Cestující ocení designové lavičky a koše, stejně jako nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice. Ke zvýšení komfortu cestování přispěje také možnost celodenního nebo krátkodobého parkování přímo u nástupiště a u nádražní budovy.

Pro budoucí instalaci zabezpečovacího zařízení se postaví nový technologický objekt, který bude propojený se stávající nádražní budovou společným zastřešením. V takto vytvořeném průchodu na nástupiště z přednádražního prostoru budou umístěny stojany na kola hlídané kamerovým systémem.

Po dobu rekonstrukce nádražní budovy bude zajištěno fungování pokladny, čekárny a WC pro cestující v mobilních buňkách. Na nezbytnou dobu bude zřízeno provizorní nástupiště, zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá pouze během října a listopadu.

Pro přípravu projektu se využilo informační modelování staveb (BIM – Building Information Management). Jedná se o metodu vytváření takového informačního prostředí v rámci projektování a evidence staveb, které umožní centrální sdílení všech potřebných informací v elektronické podobě po celou dobu jejich životnosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

7:02 Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy…