Správa železnic: Studenti soutěžili o nejlepší návrh dřevěného přístřešku pro českou železnici

01.03.2023 11:17 | Tisková zpráva

V Masarykově salonku stanice Praha-Dejvice se dnes uskutečnilo vyhlášení výsledků studentské soutěže o nejlepší návrh nového dřevěného přístřešku pro českou železnici. Jejím pořadatelem byla kromě Správy železnic také Fakulta lesnická a dřevařská ČZU Praha. Cílem bylo motivovat studenty, aby se aktivně zapojili do změny vnímání železnice a současně podpořili využití dřeva jako hlavního stavebního materiálu na vlakových zastávkách.

Správa železnic: Studenti soutěžili o nejlepší návrh dřevěného přístřešku pro českou železnici
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Soutěž byla určena pro tříčlenné týmy, kdy vždy dva studenti Fakulty lesnické a dřevařské  ČZU přizvali ke spolupráci jednoho studenta architektury zapojených vysokých škol. Výsledkem jejich snažení měl být návrh nového dřevěného přístřešku, který se po splnění daných požadavků stane součástí typizovaných staveb na české železnici.

Zadáním soutěže bylo navrhnout přístřešek pro využití v horských a podhorských oblastech nebo v chráněných krajinných a přírodních lokalitách. Celková cena neměla překročit 500 000 korun, a to včetně realizace stavby. Jako materiál se mělo v maximální možné míře použít dřevo z místních zdrojů. Porota rovněž hodnotila originalitu návrhu, jeho designové zpracování, komplexnost řešení a také provedení umožňující snadnou údržbu.

Soutěže se zúčastnilo šest týmů. Odborná komise ocenila jako nejlepší návrh dřevěného přístřešku od trojice ve složení Alexandra Horáčková, Michaela Andrlová a Jan Rous.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…