Správa železnic vybrala zhotovitele přípravné dokumentace pro přímé spojení ruzyňského letiště s Kladnem

01.03.2021 12:39

Správa železnic uzavřela smlouvu o dílo s dodavatelem záměru projektu a dokumentace pro územní rozhodnutí pro stavbu, která umožní přímé spojení Letiště Václava Havla s Kladnem. Za částku 27,27 milionu korun je zpracuje společnost tvořená firmami SAGASTA, AFRY CZ a AF-Infrastructure AB. Stavební práce by měly proběhnout v letech 2023 až 2025, celkové investiční náklady budou známy po dokončení záměru projektu.

Správa železnic vybrala zhotovitele přípravné dokumentace pro přímé spojení ruzyňského letiště s Kladnem
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Stavba s názvem Zaokruhování železničního spojení Letiště Václava Havla do trati Praha – Letiště VH – Kladno řeší přímé kolejové propojení letiště s Jenčí a Kladnem. Její příprava se řeší v koordinaci s plánovanými rozvojovými projekty Letiště Praha. Předpokládaná délka novostavby železniční trati je 4 km.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14999 lidí

Díky plánované akci Správy železnic získá Letiště Václava Havla přímé kolejové napojení na největší město Středočeského kraje. Prioritou ale zůstává vybudování železniční novostavby z letiště do stanice Praha-Ruzyně, odkud budou vlaky pokračovat do centra metropole. Její součástí bude také dopravní terminál Dlouhá Míle. Ten umožní propojení vlakové, autobusové a také tramvajové dopravy, navíc nabídne parkovací místa pro 2000 automobilů.

Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla je jedním z největších dopravních projektů v ČR. Z jeho dílčích staveb je dokončena rekonstrukce Negrelliho viaduktu, na který se vloni 1. června vrátily vlaky. Hned u několika dalších úseků plánuje Správa železnic letos vypsat tendry na zhotovitele staveb. Jako první by měla letos v listopadu začít rekonstrukce trati z Kladna do Kladna-Ostrovce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

22:30 AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

V nevelké přírodní rezervaci Ostrůvek na Tachovsku v chráněné krajinné oblasti Český les bylo objeve…