Správa železnic vypisuje architektonickou soutěž na mosty pod Vyšehradem

02.05.2021 9:50

Novou podobu železničních mostů pod Vyšehradem přinese už brzy architektonická soutěž, kterou Správa železnic zahájí v následujících dnech. Požadované řešení má umožnit převedení tří kolejí přes řeku Vltavu s návrhem nové železniční zastávky na Výtoni.

Správa železnic vypisuje architektonickou soutěž na mosty pod Vyšehradem
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Součástí zadání je také převedení pěší a cyklistické dopravy. Předpokládá se, že řešení vyvolá nové uspořádání oblasti Výtoně. Soutěž proběhne podle pravidel České komory architektů.

Podmínky zadání byly intenzivně konzultovány s památkáři s cílem zajistit, aby výsledné řešení bylo v co největším souladu s veškerými chráněnými veřejnými zájmy. Soutěžící mají za úkol respektovat požadavky památkové péče a zároveň i všechny relevantní předpisy a normy.

Počet účastníků soutěže není omezen, přihlášení ale musí prokázat požadovanou kvalifikaci. Stanoven není ani finanční limit nákladů. Požadavky zadání směřují ke kvalitnímu a technicky vyhovujícímu řešení přemostění. Hodnotící komise je tvořená zástupci Správy železnic, Magistrátu hlavního města Prahy, městské části Praha 5, ČVUT, Klubu za starou Prahu a vybranými architekty. Mezi přizvanými odborníky jsou mimo jiné i zástupci Národního památkového ústavu.

Komise během soutěže vybere maximálně šest návrhů, které budou následně příslušnými účastníky dopracovány. Vítěz soutěže by měl být znám na začátku příštího roku.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Teplárenská lokalita Mělník se připravuje na budoucnost bez uhlí

14:44 ČEZ: Teplárenská lokalita Mělník se připravuje na budoucnost bez uhlí

Teplárenskou lokalitu Mělník čeká do konce desetiletí ukončení výroby z uhlí a přechod na alternativ…