Správa železniční dopravní cesty: Do druhé fáze architektonické soutěže na stanici Veleslavín postoupilo pět návrhů

17.05.2019 22:11

K prvnímu dvoudennímu zasedání se sešla mezinárodní porota architektonické soutěže na budoucí podobu železniční stanice Praha-Veleslavín. Soutěž vyhlásila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s přípravou a zpracování projektu Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně).

Správa železniční dopravní cesty: Do druhé fáze architektonické soutěže na stanici Veleslavín postoupilo pět návrhů
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Mezinárodní porota v čele s architekty Sándorem Fintou a Helgem Lunderem vybírala z 22 velmi kvalitních návrhů. Do druhé fáze po dlouhé diskusi vybrala 5 návrhů, jejichž autoři nyní navrhovaná řešení dopracují a v termínu do  19. srpna 2019 předají  porotě. Z finálové pětice komise vybere vítězný návrh, který doporučí k realizaci. S ohledem na požadavek zachování anonymity jednotlivých tvůrců budou soutěžní návrhy a jména jejich autorů představeny až po finálním rozhodnutí poroty.

„SŽDC si uvědomuje svoji zodpovědnost v roli investora dopravní infrastruktury, proto jsou součástí návrhu i vazby na okolí a okolí samotné, což je v intravilánu hlavního města nezbytností,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Soutěž, která byla vyhlášena na začátku února, je připravována ve spolupráci s hlavním městem Prahou. Část prvků z vítězného architektonického návrhu bude použita jako jednotící složky i v dalších stanicích a zastávkách trati Praha – Kladno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj chystá uzavírky na silnicích I. třídy

10:49 Jihomoravský kraj chystá uzavírky na silnicích I. třídy

Úplná uzavírka HODONÍN, částečná uzavírka BRANIŠOVICE a ROZSEČ nad Kunštátem.