Správa železniční dopravní cesty: Rekonstrukce trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou zkrátí jízdní doby

12.08.2019 17:56

Stavební činnost Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v Podkrušnohoří nabírá na obrátkách. Nově se začalo 1. srpna pracovat na trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou.

Správa železniční dopravní cesty: Rekonstrukce trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou zkrátí jízdní doby
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

Celkové investiční náklady dosáhnou 1,9 miliardy korun. V realizaci už jsou přitom stavby Kadaň-Prunéřov – Kadaň, modernizace stanice Řetenice a trati Oldřichov u Duchcova – Litvínov.

Cílem stavby je kompletní rekonstrukce výše zmíněného úseku, která umožní zvýšení traťové rychlosti až na 140 km/h. To přinese zkrácení jízdních dob vlaků. Práce budou zahrnovat úpravu kolejí v celé železniční stanici Oldřichov u Duchcova, na vlečce do Duchcovské svařovny, na napojení odbočujících tratí na Litvínov a Teplice lesní bránu a samozřejmě na dvoukolejném traťovém úseku Oldřichov u Duchcova – Bílina.

Kvůli rekonstrukci v železniční stanici Oldřichov u Duchcova se pro snazší přístup cestujících přesunou nástupiště do části kolejiště ve směru na Bílinu. Tam vznikne nová zastávka Jeníkov-Oldřichov. V této souvislosti vznikne nový podchod pod železniční tratí, který umožní přístup cestujících na jednotlivá nástupiště.

Součástí rekonstrukce je také vybudování nového sdělovacího a zabezpečovacího zařízení, nového trakčního vedení, osvětlení, elektrického ohřevu výhybek, dále výstavba nástupišť v normové výšce 550 milimetrů nad traťovou kolejí a zajištění bezbariérového přístupu v rekonstruovaných zastávkách. Výrazných změn se také dočká zastávka Duchcov.

Od začátku letošního roku přitom SŽDC v oblasti Podkrušnohoří zahájila již několik staveb. V polovině února začala elektrizace pětikilometrového úseku z Kadaně-Prunéřova do Kadaně, díky které získají cestující přímé vlakové spojení s většinou významných center Ústeckého kraje. V březnu pak odstartovala rekonstrukce železniční stanice Řetenice na trati z Ústí nad Labem do Chomutova. A v neposlední řadě prochází celkovou přestavbou trať Oldřichov u Duchcova – Litvínov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podnikatelské odbory: Nerozhodné jednání a lavírování je pro malé podnikatele a živnostníky nepřijatelné

18:47 Podnikatelské odbory: Nerozhodné jednání a lavírování je pro malé podnikatele a živnostníky nepřijatelné

Otevřený dopis ministru zdravotnictví Janovi Blatnému