Správa železniční dopravní cesty má nově vybudované kontrolně analytické centrum

11.10.2016 16:20

Společnost ČD - Telematika úspěšně vybudovala kontrolně analytické centrum pro společnost Správa železniční dopravní cesty. Využívání centra vede ke snížení nehodovosti a zlepšení efektivity dálkového řízení železniční dopravy. Projekt v souladu s evropskými trendy vytváří předpoklady pro postupné zavádění centralizovaného dálkového řízení provozu v rámci celé železniční sítě České republiky.

Správa železniční dopravní cesty má nově vybudované kontrolně analytické centrum
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Kontrolně analytické centrum získává informace ze systémů pro snímání a záznam hlasové komunikace, kamerových systémů, dispečerských monitorů a logů ze zabezpečovacích zařízení, jako jsou například železniční přejezdy, tato data integruje a archivuje. Vybraným pracovníkům Správy železniční dopravní cesty je přístupný online a to i prostřednictvím webového rozhraní, což zjednodušuje práci dispečerských a kontrolních pracovníků. Svou povahou se jedná o komplexní a unikátní projekt, který obsahuje všechny vrstvy informačních technologií od technické přes serverovou infrastrukturu až po aplikačně-integrační část.

„Jsme rádi, že jsme mohli řídit a dodat takto technologicky náročný a rozsáhlý projekt, na kterém se podílely desítky našich zaměstnanců. Posilujeme tak své interní kompetence v oblasti instalace a konfigurace technologií Dense Wavelength Division Multiplexing a Multiprotocol Label Switching“, zdůrazňuje předseda představenstva ČD - Telematiky Miroslav Řezníček.

Centrum je dislokované ve 34 technologických lokalitách v rámci České republiky. Centrální prvky jsou z bezpečnostních důvodů umístěny ve dvou lokalitách, a sice v Centrálním dispečerském pracovišti Přerov (jde o primární datové centrum) a Centrálním dispečerském pracovišti Praha. Tato pracoviště se navzájem plně zálohují. Tam, kde to bylo možné, integrovala ČD - Telematika celý systém do stávajícího síťového prostředí zákazníka. V případě potřeby však poskytla nové vysokokapacitní sítě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČMKB: Cena elektřiny stagnovala

9:21 ČMKB: Cena elektřiny stagnovala

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 24. týdnu uzavřeno 450 kontraktů na dodávku 1…