Správa železniční dopravní cesty podpoří brněnskou odbornou školu

02.04.2015 17:28

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), Jihomoravský kraj a Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno dnes podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci. Ta se bude týkat například náboru žáků pro studium na této škole, pořádání kurzů a školení pro učitele odborných předmětů nebo také inovace školních vzdělávacích programů v oblasti sdělovací a zabezpečovací techniky.

Správa železniční dopravní cesty podpoří brněnskou odbornou školu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak

Dohoda vychází z faktu, že si jak SŽDC, tak i Jihomoravský kraj jako zřizovatel krajských středních škol uvědomují nezbytnost prohlubování spolupráce veřejného odborného školství a významných státních institucí na propojení teoretických znalostí s praktickými dovednostmi.

„Správa železniční dopravní cesty je důležitým sociálním partnerem v oblasti školství a již dlouhodobě spolupracuje s vybranými odbornými školami v celé České republice,“ uvedl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Studenti brněnské školy tak budou moci získat praktické znalosti z odborných předmětů přímo na vybraných pracovištích SŽDC. Dokument dále deklaruje vytváření podmínek pro podporu talentované mládeže v rámci tzv. Studentského trenérského centra, díky němuž si žáci a studenti mohou zvyšovat své znalosti a dovednosti ve vybraných oblastech dopravní telematiky. Součástí dohody je i spolupráce s dalšími institucemi při odborném vzdělávání dospělých.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie

7:36 Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie

Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů. To je úkol, kterým se zabývají nejen pedagogové. S pilot…