Správa železniční dopravní cesty pokračuje v intenzivní přípravě VRT Polabí

07.10.2019 20:29

Na konci září byla v registru smluv uveřejněna smlouva na geodetické zaměření VRT Praha-Běchovice – Poříčany (VRT Polabí). Zhotovitelem prací za téměř 10 milionů korun bude společnost GEFOS.

Správa železniční dopravní cesty pokračuje v intenzivní přípravě VRT Polabí
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Geodeti budou v terénu pracovat do konce letošního roku, hotové dílo odevzdají příští rok v březnu. Geodetické podklady výrazně uspíší zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí.

V souvislosti s přípravou realizace veřejné zakázky Zpracování dokumentace pro územní řízení – vysokorychlostní trať Praha-Běchovice – Poříčany proběhla 30. září v sídle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) předběžná tržní konzultace. Manažer drážní infrastruktury má zájem, aby zadávací podmínky této zakázky co nejlépe odpovídaly potřebám realizace prvního úseku vysokorychlostní trati v ČR.

Konzultace se zúčastnili zástupci 11 projekčních společností z Česka, Německa a Francie. SŽDC představila potenciálním dodavatelům hlavní body zadání a také model uvažovaného hodnocení nabídek, který bude založen na aplikaci metody Best Value Approach/Best Value Procurement (BVA/BVP). Tato metoda má za cíl zajistit co nejširší uplatnění odbornosti dodavatelů a zadavatelům poskytnout možnost rozlišení zkušeností a kvality dodavatelů.

Výstavba VRT Polabí má být jako první etapa VRT Praha – Brno zahájena v roce 2025. SŽDC si je vědoma rozsahu připravovaného záměru, a proto považuje za nutné pro něj zajistit podporu veřejnosti, kterou bude nadále o přípravě výstavby VRT pravidelně informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

9:46 Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

Předehra k Bernsteinově opeře, Korngoldův Houslový koncert a suita z Prokofjevova baletu, to je lako…