Státní podnik DIAMO převzal Hlavní báňskou záchrannou stanici v Ostravě

04.12.2020 21:11

Od 1. prosince 2020 má Hlavní báňská záchranná stanice (HBZS) v Ostravě nového vlastníka, kterým se stal státní podnik DIAMO. Stanici odkoupil od společnosti OKD v návaznosti na usnesení vlády č. 949 z 21. září 2020.

Státní podnik DIAMO převzal Hlavní báňskou záchrannou stanici v Ostravě
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti
reklama

Do obchodního rejstříku byl 29. října 2020 zapsán nový odštěpný závod pod státním podnikem DIAMO – o. z. HBZS, do kterého bude Hlavní báňská záchranná stanice po odkoupení téměř beze změny transformována, včetně všech 143 zaměstnanců.

„Ředitelem závodu HBZS jsem jmenoval dlouholetého ředitele společnosti OKD HBZS pana Ing. Josefa Kaspera. Celý proces jsme po schválení akvizice dozorčí radou státního podniku a následně i zakladatelem završili podpisem smlouvy o koupi závodu dne 30. listopadu 2020. Věřím, že nejen pro státní podnik bude závod HBZS velkým přínosem,“ uvedl Ludvík Kašpar, ředitel státního podniku DIAMO.

Státní HBZS bude nadále pracovat pro společnost OKD. Záměrem státního podniku je i její začlenění do složek integrovaného záchranného systému. Aktivně se také zapojí do státním podnikem DIAMO prováděného útlumu hlubinného hornictví v ostravsko-karvinském revíru. Aktivní zapojení státní HBZS do realizace prací souvisejících s likvidací jednotlivých dolů přispěje k bezpečnému a odbornému provedení likvidačních prací v rámci útlumu bývalých dolů OKD.

Hlavní báňská záchranná stanice byla součástí dceřiné firmy OKD, a.s. Hlavním úkolem báňských záchranářů je provádět práce a rychlé účinné zásahy k záchraně lidských životů a majetku při závažných provozních nehodách včetně poskytování první pomoci v podzemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

21:30 Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

Přechod do nového programového období 2021-2027 pro projekty financované z prostředků EU sebou přiná…