Státní pozemková správa: Pobočka Vsetín prezentovala výsledky své práce

17.07.2019 9:46

Pobočka Vsetín, KPÚ pro Zlínský kraj se letos poprvé zúčastnila a také prezentovala výsledky své práce na tradičním XIII. Ovčáckém dni na Valašsku. Akce se konala v sobotu 15. června 2019 v areálu Střední zemědělské a přírodovědné školy pod záštitou Miroslava Tomana, ministra zemědělství, Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje a Radima Holiše, starosty města Rožnova p. Radhoštěm a dalších významných osobností.

Státní pozemková správa: Pobočka Vsetín prezentovala výsledky své práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Hlavními organizátory akce byli Střední zemědělská a přírodovědná škola Rožnov p. Radhoštěm, Agrární komora Valašska, Zemědělský svaz ČR. Jak z názvu vyplývá návštěvníci měli možnost shlédnout mimo jiné ukázky zemědělské výroby, řemesel a chovu hospodářských zvířat a také i doprovodný program pro děti i dospělé. K dispozici byl také bohatý výběr krajových specialit.

V letošním roce se na této akci poprvé představila Pobočka Vsetín Státního pozemkového úřadu resp. její pracovníci, kteří tak využili možnost prezentovat odborné a především široké veřejnosti výsledky své práce a zároveň zvýšit povědomí veřejnosti o pozemkových úpravách. K dispozici byly propagační materiály o SPÚ, o pozemkových úpravách a také pěkné a výborné perníčky připravené naší kolegyní. Mnohé návštěvníky oslovily pozemkové úpravy poprvé, jiní konzultovali a řešili konkrétní problémy. V souvislosti s nedostatkem vody se návštěvníci hojně přikláněli k budování mokřadů. Na dvou bannerech byl připraven průřez ukázek realizací a návštěvníci se tak mohli „toulat“ krajinou okresu Vsetín a prohlížet si v rámci pozemkových úprav zrealizované stavby polních cest. Mimo jiné je to právě problematika zpřístupňování pozemků a řešení vodohospodářských a protipovodňových opatření, o kterou se starostové v okrese Vsetín zajímají a stává se tak častým důvodem pro zahájení pozemkových úprav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

22:11 Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je sice z důvodu vládních opatření uzavřeno, přesto je …