Státní pozemkový úřad se dlouhodobě zapojuje do boje se suchem

20.09.2018 14:41 | Zprávy

V rámci pozemkových úprav Státní pozemkový úřad doposud zrealizoval vodohospodářská opatření na ploše cca 558 ha a protierozní opatření na přibližně 771 ha. Jen v roce 2017 byla v pozemkových úpravách vybudována vodohospodářská opatření na ploše téměř 89 ha. Na tyto realizace vynaložil Státní pozemkový úřad více než 210 milionů korun.

Státní pozemkový úřad se dlouhodobě zapojuje do boje se suchem
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad

S ohledem na současné klimatické poměry se zásadní prioritou pozemkových úprav stávají opatření sloužící k zadržení vody v krajině a ke zmírnění projevů vodní i větrné eroze, tzn. budování vodohospodářských opatření, jako jsou rybníky, malé vodní nádrže, mokřady apod. a prvků zajišťujících protierozní ochranu.

Pozemkové úpravy jsou jednou z nosných agend Státního pozemkového úřadu. V následujících letech se chce úřad prostřednictvím pozemkových úprav v maximální míře zapojit do boje proti negativním jevům klimatických změn.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Miloš Vystrčil byl položen dotaz

Co budete v žalobě požadovat?

Má soud nějaké možnosti, jak donutit politiky dodržovat své sliby? A je vůbec v kompetenci soudců to posuzovat? Není to spíš na voličích? A nebylo by tak prospěšnější, prosadit spíš odvolatelnost politiků. Byl byste pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR dokončí obnovu lesů u hradu Valdštejn

13:33 Lesy ČR dokončí obnovu lesů u hradu Valdštejn

S obnovou lesů u Valdštejnu na Semilsku v Královéhradeckém kraji, jednoho z nejstarších hradů Českéh…