Státní úřad inspekce práce má tiskového mluvčího

17.11.2017 7:31

Tiskovým mluvčím Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) se sídlem v Opavě byl jmenován Richard Kolibač.

Státní úřad inspekce práce má tiskového mluvčího
Foto: SÚIP
Popisek: Státní úřad inspekce práce.

Jedná se o nově zřízenou pozici a jejím cílem je sjednocení komunikace Úřadu a pod něj spadajících osmi oblastních inspektorátů s médii a veřejností, a rovněž posílení prevence a osvěty veřejnosti v problematice bezpečnosti práce, pracovně-právních vztahů, nelegálního zaměstnávání, ochrany soukromí na pracovišti a dalších oblastech.

„Vnímáme, že každodenní činnost Státního úřadu inspekce práce by mohla být viditelnější pro veřejnost. A rovněž chceme začít více využívat faktu, že současnost nám přináší nové možnosti, jak komunikovat s veřejností. Chceme být vnímáni nejenom jako instituce, která pouze kontroluje dodržování zákonných povinností zaměstnavatelů, ale i jako organizace, která se ve velké míře rovněž zaměřuje na osvětu a informování veřejnosti. Ročně se na nás obrátí se žádostí o poskytnutí poradenství více jak 10 000 zaměstnanců, občanů i zástupců z řad zaměstnavatelů,“ řekl generální inspektor SÚIP Mgr. Ing. Rudolf Hahn.

Richard Kolibač (45) vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Během své profesní kariéry nasbíral bohaté zkušenosti v oblasti komunikace a PR prací pro významné národní a nadnárodní klienty z komerční i veřejné sféry.

O Státním úřadu inspekce práce (SÚIP)

Státní úřad inspekce práce je orgán státní správy, jehož úkolem je kontrola dodržováni povinností plynoucích z pracovněprávních předpisů, včetně předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. SÚIP má své sídlo v Opavě a je řízen Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Pod SÚIP spadá 8 oblastních inspektorátů práce: OIP Hlavní město Praha, OIP Středočeský kraj, OIP Jihočeský kraj a Vysočina, OIP Plzeňský a Karlovarský kraj, OIP Ústecký a Liberecký kraj, OIP Královéhradecký a Pardubický kraj, OIP Jihomoravský a Zlínský kraj, OIP Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Kromě kontrol patří k základním úkolům Úřadu i inspektorátů poradenská, konzultační a osvětová činnost. Činnost SÚIP a inspektorátů se řídí zákonem č. 251/2005 Sb., o inspekci práce

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

8:26 Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání prodeje bulharských aktiv mezi Skupinou ČEZ a společností Eurohold, která za…