Státní veterinární správa: Dodávka převážela 300 kg živočišných produktů při nevhodných teplotách

30.05.2020 15:30

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Ústeckého kraje při společné kontrole s celní správou odhalili dodávku převážející přes 300 kg zmraženého drůbežího masa a krevet v nevhodných podmínkách a při nedodržení požadovaných teplot.

Státní veterinární správa: Dodávka převážela 300 kg živočišných produktů při nevhodných teplotách
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Celníci poblíž Jirkova na Chomutovsku zastavili vozidlo, převážející potraviny živočišného původu, proto na místo přivolali inspektory SVS pro Ústecký kraj, kteří vozidlo podrobili kontrole. Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka, která nebyla vybavena chladicím ani mrazícím zařízením, přepravovala celkem 310,6 kg potravin živočišného původu.

Jednalo se především o 288 kg zmrazeného soleného kuřecího masa, dále pak o 12,6 kg mraženého kachního masa a o 10 kg mražených krevet. Veškeré uvedené potraviny byly převáženy při nevyhovujících teplotách. Přepravce potravin nebyl navíc u SVS řádně registrován pro přepravu potravin živočišného původu.

Veterinární inspektoři veškeré zachycené potraviny živočišného původu znehodnotili obarvením a přepravci nařídili jejich neškodné odstranění v asanačním podniku na náklady přepravce. Tomu ve správním řízení hrozí za porušení zákona o potravinách pokuta až do výše 10 mil. Kč.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Česká republika získala na evropském finále dopravní soutěže bronz

7:14 BESIP: Česká republika získala na evropském finále dopravní soutěže bronz

Česká republika dosáhla i letos na mezinárodní úrovni dalšího velkého úspěchu – na evropském finále …