Státní veterinární správa: Studenti z jihomoravských Boskovic obhájili vítězství v soutěži Pohár ústředního ředitele SVS

27.10.2019 22:45

Vítězem třináctého ročníku vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) se stejně jako v minulém roce stali studenti Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy z jihomoravských Boskovic.

Státní veterinární správa: Studenti z jihomoravských Boskovic obhájili vítězství v soutěži Pohár ústředního ředitele SVS
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Jednalo se již o třetí vítezství této školy v historii soutěže. Cenu vítěznému týmu předal ve středu 23. 10. osobně ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Soutěž se od 20. 10. do 23. 10. 2019, tak jako v předchozích letech, uskutečnila ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Kromě vítězné školy se letos soutěže účastnili reprezentanti dalších šesti středních škol s veterinárním zaměřením z České republiky a jedné ze Slovenska.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentaci v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“, písemném testu odborných znalostí, praktické části v laboratořích.  Závěrečná prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi, s možností využití mé ročníkové práce nebo jiné veterinární činnosti“. Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců VFU Brno, SVS a ÚSKVBL. Její předsedkyní byla doc. MVDr. Bohuslava Tremlová, Ph.D., děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržel Nikolas Király, který reprezentoval školu ze slovenských Košic. Porotu zaujal výsledkem písemného testu, svým počínáním při plnění praktických úkolů i prezentací na odborné téma.

„Musím opět velice ocenit kvalitu předvedených individuálních i týmových výkonů a úroveň prezentací soutěžících, která byla opět vysoká. Věřím, že většina soutěžících bude ve studiích veterinárních oborů pokračovat i po maturitě a roste nám v nich nová generace kvalitních veterinárních lékařů, ať už soukromých či úředních,“ zhodnotil letošní ročník soutěže ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Pořadí na prvních třech místech:
1. Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice
2. Stredná odborná škola veterinárna Košice – Barca
3. Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DIAMO: Konference zemí MENA v České republice

19:44 DIAMO: Konference zemí MENA v České republice

Dne 11. prosince 2019 pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu konferenci pro země středního východu…