Státní veterinární správa: V areálu SAPA bylo zlikvidováno více než 80 kilogramů závadných potravin

11.05.2019 7:36 | Zprávy

Veterinární inspektoři společně s Policií ČR kontrolovali prodeje živočišných produktů v areálu SAPA v Praze – Libuši. Při jedné z kontrol zjistili, že prodejce skladoval a prodával více než 80 kg potravin neznámého původu.

Státní veterinární správa: V areálu SAPA bylo zlikvidováno více než 80 kilogramů závadných potravin
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Jednalo se zejména o sušené ryby a olihně, sušené hovězí maso, zmrazené kachny a vejce. Žádné z těchto potravin nebyly označené a provozovatel k nim neměl jakýkoliv doklad o původu. Část produktů byla plesnivých. V provozovně byly uloženy také zhruba dvě desítky kilogramů kachních vajec s vyvinutým zárodkem, tedy produktu, který dle naší legislativy není možno prodávat k lidské spotřebě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Ekonomická situace Jihomoravského kraje se zlepšuje

16:26 ČSÚ: Ekonomická situace Jihomoravského kraje se zlepšuje

Počet obyvatel Jihomoravského kraje v roce 2024 vzrostl pouze díky migraci, současně ale pokračovalo…