Státní veterinární správa: V tzv. červené zóně bylo doposud uloveno 73 divočáků

22.10.2017 16:49 | Zprávy

V tzv. červené zóně zamořené oblasti bylo doposud uloveno 73 divokých prasat a odchyceno do odchytového zařízení bylo 26 kusů. SVS stále eviduje jednoho odchyceného divočáka v katastru obce Lužkovice, u kterého byl potvrzen vyšetřením AMP. Počet odlovených divočáků v zamořené oblasti (zelená zóna) zatím dosáhl 851 kusů, výsledky vyšetření na AMP jsou u všech těchto kusů negativní.

Státní veterinární správa: V tzv. červené zóně bylo doposud uloveno 73 divočáků
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

K 20. říjnu má SVS hlášeno 112 případů, při nichž byl u uhynulého divočáka v okrese Zlín potvrzen africký mor prasat. Všechny kusy, u nichž se dosud nákaza potvrdila, pocházejí z tzv. vysoce rizikové oblasti (uvnitř ohradníků) v rámci červené zóny zamořené oblasti. V této oblasti byly pozitivní přibližně tři čtvrtiny ze 151 zde nalezených uhynulých divočáků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Radní přijali roční plán obnovy a rozvoje vodohospodářského majetku

22:31 MHMP: Radní přijali roční plán obnovy a rozvoje vodohospodářského majetku

Pražští radní na svém pondělním jednání schválili celkové finanční zdroje pro obnovu, rekonstrukci, …