Státní veterinární správa hostila Středoevropský kongres veterinárních služeb

06.10.2017 22:26 | Zprávy

Včera a dnes se na ústředí Státní veterinární správy (SVS) v Praze koná pravidelné jednání šéfů veterinárních služeb zemí střední Evropy.

Státní veterinární správa hostila Středoevropský kongres veterinárních služeb
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Mezi hlavní témata Středoevropského veterinárního kongresu lze zařadit představení účinných opatření vůči Africkému moru prasat (AMP) zaváděných v ČR, dále rovněž obchod se třetími zeměmi, opatření pro kontrolu obchodu se zvířaty v zájmovém chovu a v neposlední řadě modelaci přeshraničních chorob (Cross Border Disease Modelling).

Pro tato čtyři témata byla formulována doporučení, která budou dále projednávána jednotlivými členy EU. Ve věci afrického moru prasat doporučil kongres větší míru flexibility pro státy s výskytem AMP při stanovování infikovaného území a jeho pásem i příslušných opatření vzhledem k rozdílným a mnohdy určujícím podmínkám života divočáků. Uvedené doporučené nástroje pro tlumení a vymýcení nákazy AMP mají za cíl omezení rozsahu pohybu a redukci stavů divočáků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava má třetí nejvyšší návštěvnost v historii

22:31 Zoo Jihlava má třetí nejvyšší návštěvnost v historii

Zoo Jihlava kromě silného zájmu veřejnosti zaznamenala také významné chovatelské úspěchy, rozšířila …