Státní veterinární správa odhalila výrobnu falšovaného medu

11.10.2017 17:50 | Zprávy

Státní veterinární správa (SVS) odhalila v Jihomoravském kraji ve spolupráci s městskou policií výrobnu falšovaného medu v prostorách zahradního domku zahrádkářské kolonie v Sokolnicích u Brna.

Státní veterinární správa odhalila výrobnu falšovaného medu
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Med byl distribuován do tržní sítě v Praze, Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském kraji. Podle zákona o potravinách hrozí subjektu, který falšovaný med vyrobil a uvedl na trh, pokuta ve výši až 50 mil. Kč. Nepoctivý prodejce není veterinárním inspektorům neznámý, za podobné podvodné jednání již v minulosti dostal od veterinárního dozoru pokutu ve výši 115.000 Kč.

Med byl falšován přidáváním cukerného roztoku do jiného medu. Vyšetření úředních vzorků v akreditované laboratoři ukázalo, že výrobek nevyhovoval fyzikálně-chemickým požadavkům na med stanoveným platnou legislativou.  Výrobce falšovaného medu navíc uváděl na etiketě tohoto výrobku jméno fiktivního včelaře včetně identifikačního čísla náležícího jinému podnikatelskému subjektu.

„Na základě těchto zjištěných skutečností SVS důrazně apeluje na spotřebitele a obchodníky, aby se vyvarovali nákupu takového pochybného produktu. Prodej uvedeného falšovaného medu byl veterinárními inspektory odhalen například při kontrolách v holešovické tržnici a na farmářském trhu v Praze na Proseku,“ uvedl Zbyněk Semerád, ústřední ředitel SVS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.