Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před konzumací rozinek s minerálními oleji

13.10.2022 12:47 | Tisková zpráva

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost nepovolené látky v potravině TESCO Rozinky Sultana, balení: 200 g, s označením data minimální trvanlivosti do: 4/2023, šarže: L220953V9871.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před konzumací rozinek s minerálními oleji
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Laboratorní rozbor v akreditované laboratoři potvrdil přítomnost minerálního oleje, který není potravinářskou látkou a nesmí být v potravinářském výrobku obsažen.

Množství nepovoleného oleje činilo 397 mg/kg a výrobce tak porušil nařízení č. 1333/2008 Evropského parlamentu a Rady o potravinářských přídatných látkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Lidský život? Náhoda ve vesmíru

22:03 Česká televize: Lidský život? Náhoda ve vesmíru

Nový dokument Androméďan nahlíží do světa Františka Koukolíka.