Sto hasičských medailí ke stoletému výročí bylo rozdáno

07.11.2018 13:39

Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

Sto hasičských medailí ke stoletému výročí bylo rozdáno
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Letos jsou medaile o to významnější, že se jedná o stoleté výročí, předáno tak bylo symbolických 100 medailí.

V úterý 6. listopadu 2018 se na zbirožském zámku konal slavnostní ceremoniál udílení ocenění Hasičského záchranného sboru ČR.

Město Zbiroh nebylo pro tento významný akt vybráno náhodně. Ve městě se nachází rozsáhlý areál HZS ČR, kde kromě muzejních expozic požární ochrany a ochrany obyvatelstva lze nalézt též jednu rotu Záchranného útvaru HZS ČR, pracoviště Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR včetně Národní základny humanitární pomoci a učebny Školního a výcvikového zařízení HZS ČR.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba udělil medaili „Za zásluhy“ in memoriam Ing. Karlu Richterovi, bývalému starostovi Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, který se dlouhodobě a intenzivně snažil o zlepšení podmínek pro práci jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Medaili „Za statečnost“, respektive za záchranu života v době mimo výkon služby, si v letošním roce odnesli dva příslušníci HZS ČR: z Libereckého a z Jihomoravského kraje. Kompletní charakteristika oceněných ZDE.

Medailemi „Za zásluhy o bezpečnost“ jsou oceňováni občané, zástupci státní správy a samosprávy, ostatních složek integrovaného záchranného systému a dalších spolupracujících organizací za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí, za osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva. Mezi 31 oceněnými byli, například starosta města Židlochovice, Raspenava či Rokytnice nad Jizerou, inspektoři České školní inspekce, prezident Společenstva kominíků, ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Městské policie Ostrava či Celního úřadu Moravskoslezského nebo velitel Hasičského záchranného sboru podniku Severní energetická, a. s.

„Čestná medaile“ byla připravena pro 20 oceněných za významnou a dlouhodobou spolupráci s HZS ČR. V letošním roce si čestnou medaili převzali, například starosta Krajského sdružení hasičů Olomouckého kraje, náměstek starosty Okresního sdružení hasičů Karviná nebo velitel Sboru dobrovolných hasičů obce Hostěrádky-Rešov.

Plaketa HZS ČR se uděluje za významný podíl na zajištění požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva v České republice. Oceněno bylo 6 nominovaných, mezi nimi zaměstnanci odboru provozu a rozvoje systému EKIS Ministerstva vnitra nebo zástupci statutárního města Brna za realizaci projektu Koncepce podpory požární ochrany ve městě.

V odpoledních hodinách byly uděleny Medaile „Za věrnost I. stupně“ za 30 let příkladného plnění služebních povinností a za vzornou reprezentaci HZS ČR navenek. Celkem bylo věrnostní medailí oceněno 40 hasičů z celkového počtu 9 745 příslušníků HZS ČR (Zdroj Statistická ročenka 2017).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Sypače vyrazily k prvním výjezdům i mimo horské oblasti

18:47 Královéhradecký kraj: Sypače vyrazily k prvním výjezdům i mimo horské oblasti

Dnes ráno zasáhlo plošné sněžení celé území Královéhradeckého kraje. Posypové vozy vyjely v časných …