Strakonická nemocnice vyhlásila kvůli výskytu chřipky a respiračních onemocnění zákaz návštěv

25.02.2016 21:33

Vzhledem ke zvýšenému výskytu chřipky a respiračních onemocnění je od pondělí 29. 2. 2016 až do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice Strakonice, a.s.

Strakonická nemocnice vyhlásila kvůli výskytu chřipky a respiračních onemocnění zákaz návštěv
Foto: Nemocnice Strakonice
Popisek: Nemocnice Strakonice.

Důvodem je ochrana pacientů před virovým onemocněním a tím i před možnými následnými komplikacemi jejich základního onemocnění. Prosíme, s ohledem na naše pacienty a také zaměstnance nemocnice, o dodržování tohoto zákazu.

Primář příslušného oddělení, případně jeho zástupce mohou ve zcela výjimečných případech na nezbytně nutnou dobu návštěvu u pacienta povolit.

V Nemocnici Strakonice, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 14 000 pacientů. Lékaři zde provedou cca. 5 000 operačních zákroků, téměř 130 tisíc ambulantních vyšetření i léčebných zákroků a 9 000 hemodialýz. Loni se zde narodilo 744 dětí. Sanitky strakonické nemocnice ročně převezou okolo 18 500 pacientů, centrální laboratoře provádějí více než 1 100 000 analýz ročně. Akciová společnost Nemocnice Strakonice je pavilonového typu na téměř 9 ha plochy a má zajímavý dendrologicky ceněný park. Nemocnice je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu, v zařízení pracuje průměrně 560 zaměstnanců – z toho 100 lékařů, z nich téměř 70% s nejvyšší kvalifikací. V posledních letech prošla nemocnice za významné podpory Jihočeského kraje rozsáhlou modernizací a obnovou. V letech 2008-2015 nemocnice investovala do svého rozvoje celkem téměř 750 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

22:11 ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo vyřešit případ nedostate…