Střecha pro informatiku pomáhá mladým vědcům MFF UK

27.12.2015 7:34

Téměř 300 čtverečních metrů nových prostor nabízí doktorandům Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF UK) od konce letošního října kvalitní a moderně vybavené zázemí pro práci a studium.

Střecha pro informatiku pomáhá mladým vědcům MFF UK
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Rekonstrukce fakultní budovy na Malostranském náměstí proběhla v rámci projektu Střecha pro informatiku podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Celkové způsobilé výdaje hrazené z OP VaVpI dosáhly 31,7 milionu korun.

Barokní budova Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí v Praze, takzvaný Profesní dům, představuje mimořádnou památku spojenou s historií celého českého státu. V přípravě projektu se tedy musely zohlednit nejen aktuální potřeby, ale také historický ráz budovy a její umístění v pražské památkové zóně. Všechny požadavky se nakonec podařilo úspěšně zvládnout.

V souladu s projektem vznikl zajímavě členěný prostor určený pro práci doktorandů a studentů fakulty. Tím se podařilo vyřešit dlouhodobý problém s nedostatkem prostor pro mladé vědce. Fakulta jim teď nabízí 22 nových moderně vybavených míst na ploše zhruba 150 m2. Současně vznikl víceúčelový prostor s celkovou plochou přes 125 m2 a zasedací místnost o ploše zhruba 22 m2. Celek doplňují ještě patrová serverovna, archiv, strojovna vzduchotechniky a další příslušenství.

Rozhodně jde o důstojné zázemí, které mladí vědci MFF UK tolik potřebovali. S ohledem na jeho multifunkčnost je využijí také studenti v nižších stupních studia.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…