Střední průmyslová škola dopravní si letos připomíná 65. výročí od svého založení

03.11.2017 11:20

Střední průmyslová škola dopravní, a. s., letos oslavuje 65 let od svého založení. Škola, jejímž zřizovatelem je Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), prošla za dobu trvání své existence mnoha změnami. V současné době vzdělává 1 074 žáků v oborech autoopravárenství, elektrotechniky a dopravy. Připravuje je především pro pracovní pozice v provozech DPP.

Střední průmyslová škola dopravní si letos připomíná 65. výročí od svého založení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

1. září 1952 nastoupilo ve třech ročnících do sedmi oborů 271 žáků do nově vystavěné budovy školy v Motole a v dalších letech se výuka rozšířila také do budovy na Vinohradech. Teoretická výuka probíhá v současné době v budově školy v Motole a na Vinohradech; odborný výcvik a odborná praxe buď ve školních dílnách v Košířích a v Hloubětíně, nebo na pracovištích DPP, či jiných firem. Významnou událostí pro školu je výstavba nových dílen odborného výcviku v Hostivaři, čímž škola získá moderně vybavené prostory, které zkvalitní výuku tříletých oborů s výučním listem.

Škola má akreditovány rekvalifikační kurzy, nabízí profesní kvalifikace řemeslných oborů, navazující kurzy (svářecí škola, vyhl. 50/1978 Sb.). Žáci i pedagogové jsou zapojeni do projektů v rámci operačních programů. Škola organizuje zahraniční stáže v programu Erasmus+, spolupracuje v rámci ČR s ostatními školami jako Centrum kolegiální podpory, aktivně spolupracuje s Hospodářskou komorou v Praze. U žáků podporuje také neformální vzdělávání v rámci mimoškolních aktivit a může se tak pochlubit modeláři závodních aut, šachisty, sportovci, dopravními nadšenci. Někteří z těchto žáků pak úspěšně reprezentují školu na středoškolských soutěžích a přehlídkách.

„V době, kdy je výrazný nedostatek kvalifikovaného technického personálu, chceme pokračovat společně s Dopravním podnikem ve strategii, jejímž cílem je dlouhodobá výchova a vzdělávání absolventů pro pracovní profese uplatňované v provozovnách Dopravního podniku. Za důležité a nezbytné považujeme pokračování a rozvíjení spolupráce v oblastech motivačních a absolventských programů, zapojení odborníků z praxe do výuky a stáží pedagogů v reálných provozech. Zároveň je naším cílem modernizovat výuku a zázemí školy tak, abychom mohli efektivněji reagovat na nové technologie a trendy v oborech vzdělávání a zvýšit uplatnitelnost našich žáků v požadovaných profesích,“ říká  František Novotný, ředitel školy.

Oslavy výročí školy budou probíhat 2. prosince 2017 v rámci dnů otevřených dveří v obou budovách školy, kde budou mít možnost nejen uchazeči, ale také absolventi nebo zaměstnanci Dopravního podniku nahlédnout do učeben, popovídat si s pedagogy nebo žáky školy a seznámit se s historií i současností Střední průmyslové školy dopravní, a.s.

V budově v Motole budou navíc připraveny řemeslné workshopy ve školních dílnách, komentovaná prohlídka školy, zkoušky nanečisto a setkání s absolventy školy.

Dopravíme vás za vzděláním!

Další termíny dnů otevřených dveří naleznete zde.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 142 autobusových linek, dále 24 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2017 bylo ve vlastnictví společnosti 1 179 autobusů, 857 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 175 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2017 celkem 10 962 zaměstnanců, z toho 4 230 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

22:30 Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

Americká letecká společnost Delta Air Lines obnoví od 26. května 2022 přímé letecké spojení z Prahy …