Středočeský kraj: Čerčanský hospic dostane od kraje příspěvek na péči ve výši 1,5 mil. korun

25.06.2024 16:05 | Tisková zpráva

Na podporu paliativní a hospicové péče vyčlenil Středočeský kraj pro letošní rok 10 milionů korun. Dotace se rozdělují na základě žádostí ze Středočeského humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. Krajské zastupitelstvo dnes schválilo částku 1,5 milionu korun pro Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech.

Středočeský kraj: Čerčanský hospic dostane od kraje příspěvek na péči ve výši 1,5 mil. korun
Foto: Středočeský kraj
Popisek: Středočeský kraj - logo

„Čerčanský hospic je ve středních Čechách jediným poskytovatelem lůžkových služeb nejen pro dospělé, ale i pro dospívající. Na pokrytí nákladů na péči požádal hospic o dotaci od kraje ve výši 1,5 milionu korun. Platby ze zdravotního pojištění totiž stačí pouze na zhruba polovinu nákladů. Péče, která má přesah do oblasti sociálních služeb, nemůže být proplácená ze zdravotního pojištění. Přesto je pro pacienty a jejich blízké velmi potřebná a důležitá,“ uvedl náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Ze Středočeského humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví mohou žadatelé čerpat dotace například na zajištění dostupnosti ošetřovatelské a paliativní péče v domácím prostředí pacienta, nákup kompenzačních a zdravotnických pomůcek nebo na nákup vozů. „Domácí ošetřovatelská péče a zejména péče, která pacientům pomůže strávit poslední etapu života v domácím prostředí, je pro mnoho rodin nenahraditelnou pomocí. Ve Středočeském kraji jsou organizace, které tyto služby poskytují již mnoho let, kvalitně a s plným nasazením. Jedním z pilířů financování je pro ně i krajská dotace. Všechny žádosti prošly kontrolou a vyhověly všem kritériím,“ doplnil Pavel Pavlík.

Žádosti o dotaci do jednoho milionu korun schvaluje krajská rada. Ta začátkem června souhlasila s rozdělením dotací v celkové výši 6,6 milionu korun pro 17 žadatelů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …