Středočeský kraj: Rada kraje podpořila odvolání Ing. Zbyňka Chotěborského

11. 7. 2018 7:34

Rada Středočeského kraje se na svém jednání zabývala odvoláním generálního sekretáře Asociace středočeských nemocnic z. s. Ing. Zbyňka Chotěborského z funkce jejího generálního sekretáře Odvolán musí být členskou schůzí spolku.

Středočeský kraj: Rada kraje podpořila odvolání Ing. Zbyňka Chotěborského
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

„Návrh na odvolání Ing. Chotěborského z funkce generálního sekretáře Asociace středočeských nemocnic z.s. a člena představenstva oblastních nemocnic jsem členům Rady skutečně předložil z titulu mé funkce radního pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví a předsedy Asociace středočeských nemocnic z. s. Důvodem byly dlouhodobé neshody a komunikační problémy pana generálního sekretáře s vedením našich oblastních nemocnic. Naplněno nebylo ani očekávání vedení kraje v nastavení efektivního způsobu centrálních nákupů a dosažení lepších výsledků hospodaření. Rada kraje návrh na odvolání generálního sekretáře podpořila a byl jsem pověřen takto postupovat při dnešním jednání členské schůze spolku Asociace středočeských nemocnic, které se uskuteční na krajském úřadě v odpoledních hodinách,“ uvedl radní JUDr. Bezděk (ANO).

Rada kraje též s účinností k dnešnímu dni odvolala Ing. Chotěborského z funkce člena představenstva ve všech oblastních nemocnicích ve vlastnictví Středočeského kraje.

V souvislosti s prací Ing. Chotěborského se v médiích objevily informace o jeho působení v oblastních nemocnicích Středočeského kraje, podle nichž měl ředitele těchto zdravotnických zařízení vodit na schůzky s lobbistou a podnikatelem Tomášem Horáčkem, kterého v minulých dnech zadržela policie a následně obvinila z uplácení a ovlivňování veřejných zakázek ve zdravotnictví.

„Chtěl bych důrazně konstatovat, že se ani jeden z ředitelů nemocnic na vedení kraje ani na mne, jakožto radního a předsedu Asociace středočeských nemocnic, v minulosti s takovou informací neobrátil. Nikdo nám neřekl, že jsou či byli tlačeni k úpravě veřejných zakázek. Nerozumím tomu, proč tak neučinili, a na místo svému zakladateli dávají svá vyjádření médiím. Chci věřit, že se toto jednání nestalo součástí politického, či mediálního tlaku, nebo dokonce součástí jiného nestandardního chování. Je zvláštní, že se tak stalo až po medializaci kauzy pana Horáčka. Informovat vlastníka o takových skutečnostech považuji za naprosto zásadní věc, kterou musí dobrý manažer udělat,“ dodal JUDr. Bezděk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Zdravotní pojišťovna vymáhala pojistné po ženě na mateřské dovolené

13:33 Ombudsman: Zdravotní pojišťovna vymáhala pojistné po ženě na mateřské dovolené

Ombudsmanka vyřešila případ, ve kterém byla kadeřnice nejprve několik měsíců nemocná a následně nast…