Středočeský kraj a hlavní město Praha pokračují v integraci veřejné dopravy, společně plánují i nové tramvajové linky

13.08.2016 14:32

Řídicí rada společného integrovaného dopravního systému (IDS) Prahy a Středočeského kraje schválila na společném zasedání v sídle Krajského úřadu Středočeského kraje v úterý 9. srpna návrh na zřízení středočeského organizátora integrované dopravy. Příspěvková organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) bude ve spolupráci s pražským ROPIDem následně připravovat integraci jednotlivých oblastí podle schváleného harmonogramu. IDSK a ROPID budou na základě vzájemné smlouvy v budoucnu spolupracovat a doplňovat se, aby postupně mohl vzniknout společný integrovaný dopravní systém, který bude pokrývat území Prahy i celého Středočeského kraje podle zásady jedna jízdenka, jeden tarif, jeden jízdní řád, jedna síť. Cestující tak budou moci jezdit po celém kraji i Praze na jednu jízdenku, a to vlaky, autobusy i dalšími druhy veřejné dopravy včetně pražské MHD.

Středočeský kraj a hlavní město Praha pokračují v integraci veřejné dopravy, společně plánují i nové tramvajové linky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje
reklama

„Příprava další integrace veřejné dopravy v Praze a ve Středočeském kraji pokračuje podle schváleného harmonogramu. Na příštím jednání krajského zastupitelstva bychom měli projednat a schválit zřizovací listinu nového organizátora integrované dopravy. Od nového roku by se měla rozjet integrovaná doprava v regionech Nymbursko II, Mělnicko III a Sedlčansko I., od poloviny roku 2017 by mělo následovat i Kladensko, “ informoval o výsledku jednání hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který má v Radě Středočeského kraje oblast dopravy na starosti.

Prahu na jednání reprezentoval náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který přislíbil, že návrhem na společnou integraci pražské a středočeské veřejné dopravy se v nejbližší době bude zabývat i Rada hlavního města Prahy. „Je třeba co nejdříve sladit například i nákup nových jízdenkomatů s jednotným systémem tak, abychom v budoucnu nemuseli řešit problémy,“ upozornil náměstek Dolínek.

Členové řídicí rady se na úterním jednání dále zabývali například návrhem na prodloužení severního podchodu v železniční stanici Praha hlavní nádraží, problematikou odměňování řidičů autobusů veřejné dopravy a stavem příprav projektů ITI. „Dotkli jsme se také problému plánované výstavby nových tramvajových tratí za hranice Prahy do středních Čech. V budoucnu by měly vést tramvajové linky na jihu například do Písnice a Jesenice, na západě na letiště a do Horoměřic a na severu do Zdib. Na projektech nových tramvajových tras budeme s Prahou spolupracovat,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize prodlužuje nejméně do jara vysílání programu ČT3

9:15 Česká televize prodlužuje nejméně do jara vysílání programu ČT3

V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize vysílání programu ČT3, kt…