Středočeský kraj a hlavní město Praha pokračují v integraci veřejné dopravy, společně plánují i nové tramvajové linky

13.08.2016 14:32 | Zprávy

Řídicí rada společného integrovaného dopravního systému (IDS) Prahy a Středočeského kraje schválila na společném zasedání v sídle Krajského úřadu Středočeského kraje v úterý 9. srpna návrh na zřízení středočeského organizátora integrované dopravy. Příspěvková organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) bude ve spolupráci s pražským ROPIDem následně připravovat integraci jednotlivých oblastí podle schváleného harmonogramu. IDSK a ROPID budou na základě vzájemné smlouvy v budoucnu spolupracovat a doplňovat se, aby postupně mohl vzniknout společný integrovaný dopravní systém, který bude pokrývat území Prahy i celého Středočeského kraje podle zásady jedna jízdenka, jeden tarif, jeden jízdní řád, jedna síť. Cestující tak budou moci jezdit po celém kraji i Praze na jednu jízdenku, a to vlaky, autobusy i dalšími druhy veřejné dopravy včetně pražské MHD.

Středočeský kraj a hlavní město Praha pokračují v integraci veřejné dopravy, společně plánují i nové tramvajové linky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

„Příprava další integrace veřejné dopravy v Praze a ve Středočeském kraji pokračuje podle schváleného harmonogramu. Na příštím jednání krajského zastupitelstva bychom měli projednat a schválit zřizovací listinu nového organizátora integrované dopravy. Od nového roku by se měla rozjet integrovaná doprava v regionech Nymbursko II, Mělnicko III a Sedlčansko I., od poloviny roku 2017 by mělo následovat i Kladensko, “ informoval o výsledku jednání hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který má v Radě Středočeského kraje oblast dopravy na starosti.

Prahu na jednání reprezentoval náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který přislíbil, že návrhem na společnou integraci pražské a středočeské veřejné dopravy se v nejbližší době bude zabývat i Rada hlavního města Prahy. „Je třeba co nejdříve sladit například i nákup nových jízdenkomatů s jednotným systémem tak, abychom v budoucnu nemuseli řešit problémy,“ upozornil náměstek Dolínek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…