Středočeský kraj chce postavit cyklostezku mezi Nymburkem a Čelákovicemi a lávku přes Labe z Kostomlat do Hradištka

15.06.2016 14:39

Síť cyklostezek na území středních Čech se rozroste o trasu Nymburk – Lysá nad Labem – Čelákovice. Nabídka sportovních a turistických aktivit se zároveň rozšíří i díky nové lávce přes Labe pro pěší a cyklisty mezi Kostomlaty nad Labem a Hradištkem. Projekty podpořila Rada Středočeského kraje v pondělí 13. června s tím, že by na jejich financování měly přispět evropské peníze prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu i dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Středočeský kraj chce postavit cyklostezku mezi Nymburkem a Čelákovicemi a lávku přes Labe z Kostomlat do Hradištka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje
reklama

„Díky této nové cyklostezce dojde ke scelení hlavní nadnárodní a národní trasy Labská stezka v úseku Kostelec nad Labem – Kolín o délce 70 kilometrů. Posuneme se tak významně ke splnění cílů definovaných v Programu rozvoje územního obvodu Středočeského kraje a Generelu cyklistických tras a cyklostezek na území Středočeského kraje,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Podle předběžného záměru projektu bude cyklostezka dlouhá 19,5 km, celkové náklady na její přípravu a realizaci jsou odhadovány na 127 milionů korun. „Cyklostezka se propojí se systémem cyklostezek v úseku Nymburk–Poděbrady,“ dodal náměstek pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička (ČSSD).

Lávka pro pěší a cyklisty přes Labe mezi Kostomlaty nad Labem a Hradištkem má být dlouhá 364 až 370 metrů. Celkové náklady na její přípravu a realizaci jsou odhadovány na 45,1 milionu korun.  „Přemostění usnadní život obyvatelům Kostomlat nad Labem a Hradištka a spojení Labské stezky s rekreační oblastí Kerska rozšíří nabídku turistických aktivit ve středním Polabí,“ shrnul náměstek Horčička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …