Středočeský kraj otestuje nový projekt prevence kriminality

03.12.2013 15:27 | Zprávy

Středočeský kraj startuje v prosinci 2013 nový projekt prevence kriminality s názvem „Bezpečně na internetu“.

Středočeský kraj otestuje nový projekt prevence kriminality
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD)

Cílem odborných seminářů pro rodiče žáků základních škol je seznámení s riziky virtuální komunikace tak, aby získali znalosti v používání moderních komunikačních technologií (počítače, tablety, mobily atd.) jako jejich děti a mohli výchovně působit v této oblasti. Zároveň tak rodiče budou mít možnost předcházet tomu, aby se jejich děti staly oběťmi/pachateli trestné činnosti související s používáním komunikačních technologií.

Část odborných seminářů bude zaměřena na poskytnutí základních informací o počítačové kriminalitě. Účastníci obdrží informace o bezpečném pohybu ve virtuálním prostředí a budou seznámeni s dostupnými preventivními opatřeními, které snižují možnost stát se obětí trestné činnosti v souvislosti s používáním počítačů.

Nápad vznikl v pracovní skupině prevence kriminality, která je poradním orgánem hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka. „Jsem velice rád, že pracovní skupina prevence kriminality během svého krátkého působení přišla s prvním konkrétním projektem.  Za svého působení v Příbrami si pamatuji, že v rámci jednoho z projektů prevence kriminality, ve kterém se komplexně a dlouhodobě pracovalo s rodinami, u nichž bylo riziko výskytu kriminality u jejich členů, byl zrealizován mimo jiné aktivity právě i seminář k rizikům virtuální komunikace. Tohoto semináře se zúčastnily společně jak děti, tak i jejich rodiče. Rodiče hodnotili seminář velmi pozitivně, protože byli překvapeni, co vše se dá prostřednictvím počítačů a mobilů dělat a netušili rizika s tím spojená,“ uvedl k projektu hejtman Josef Řihák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…