Středočeský kraj schválil dar hasičům a dopravním policistům na vybavení

09.12.2013 15:40 | Zprávy

Zastupitelstvo Středočeského kraje odsouhlasilo na svém jednání 9. prosince 2013 poskytnutí finančního daru Policii ČR - Krajskému ředitelství Středočeského kraje a Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje. Obě instituce dostanou po dvou milionech korun.

Středočeský kraj schválil dar hasičům a dopravním policistům na vybavení
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD), senátor a hejtman Středočeského kraje

Dar 2 milióny Kč odsouhlasili zastupitelé pro Hasičskou záchrannou službu Středočeského kraje – a to na obnovu techniky a pořízení nového vybavení pro profesionální hasiče.

„Dvoumilionový dar od kraje pro Krajské ředitelství policie Středočeského kraje je určen na pořízení vybavení pro činnost dopravní policie. Chceme, aby dopravní policisté důsledně kontrolovali především nákladní dopravu. Požádali jsme je, aby se zaměřili na kontroly hmotnosti vozidel a na dodržování povinných přestávek,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Právě jejich nedodržování je podle něj častou příčinou tragických nehod. Významnou měrou se těchto přestupků dopouští zahraniční dopravci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Kr-stredocesky.cz

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: Úrazů u dětí přibývá. Nejčastěji si děti poraní zápěstí a ruku

13:35 ČPZP: Úrazů u dětí přibývá. Nejčastěji si děti poraní zápěstí a ruku

Přibývá dětí, které si způsobí zranění. Nejčastější diagnózou a úrazem, se kterým zamíří k lékaři na…