Středoškoláci se na Dni otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT mohou podívat i do rekonstruované Státní opery

21.11.2017 8:05

Středoškoláci, kteří přijdou ve čtvrtek 23. listopadu na Den otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT v Praze, se seznámí se studijními obory, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů. V areálu fakulty pro ně budou připraveny prezentace všech bakalářských oborů s řadou zajímavých ukázek. Studenti se také budou moci zúčastnit speciální exkurze do rekonstruované Státní opery.

Středoškoláci se na Dni otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT mohou podívat i do rekonstruované Státní opery
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

„Den otevřených dveří je určen studentům posledních dvou ročníků středních škol. Snažíme se jim představit jednotlivé obory tak, aby získali přehled o jejich šíři, pracovním uplatnění a mohli si lépe vybrat, čemu by se chtěli při vysokoškolském studiu věnovat,“ říká prof. Jiří Máca, proděkan pro pedagogickou činnost na Fakultě stavební ČVUT.

Studenti si mohou program poskládat podle svých zájmů a potřeb. „Dvakrát v průběhu dne, v 10.00 a ve 14.00 hodin, se mohou seznámit se základními informacemi o studiu a přijímacím řízení. Od 11.15 a 12.15 hodin budou probíhat oborové prezentace, které jsou koncipovány tak, aby studenti mohli navštívit představení dvou oborů, pokud mezi nimi například váhají,“ vysvětluje prof. Máca. Po celý den také budou přístupné oborové stánky v unikátním architektonickém prostoru Ateliéru D, kde se zájemci o studium mohou setkat se studenty i pedagogy jednotlivých oborů. Další možností seznámit se blíže se studiem představují exkurze po jednotlivých laboratořích fakulty, které budou doplněny odborným výkladem i praktickými ukázkami.

Zpestřením celého Dne otevřených dveří bude návštěva Státní opery, jíž se podařilo uspořádat díky spolupráci se společností HOCHTIEF CZ, která tento architektonicky oceňovaný objekt rekonstruuje. „Studenti se dostanou na místa, která jinak nemají možnost zhlédnout. Budou se také moci zeptat našich odborníků na jednotlivé práce a jejich specifika, protože obnova se dotýká historické i provozní budovy. Návštěvníky bude mimo jiné doprovázet studentka Fakulty stavební ČVUT, která u nás pracuje a může tak předat cenné informace o studiu, navázání na praxi i jak se cítí jako žena ve stavební profesi,“ vysvětluje unikátnost návštěvy HR manažerka společnosti HOCHTIEF CZ Adriana De Martini. Zájemci o exkurzi do Státní opery se mohou předem hlásit na webové stránce fakulty, počet návštěvníků je limitován.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, bude probíhat ve čtvrtek 23. listopadu od 10.00 hodin. Podrobnější informace a plán prezentací je k dispozici ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete na ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

22:11 CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

CzechInvest je partnerem soutěže, jejímž cílem je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českýc…