Střídavka.cz: Setkání těch, kterým o Vánocích chybějí vlastní děti

24.12.2015 14:28 | Zprávy

Tak jako každý rok pořádáme i letos o Vánocích setkání, na němž vzpomeneme na rodiče a děti, kteří nemohou být o Vánocích spolu. Ne proto, že by nechtěli, ale proto, že jim v tom druhý rodič za podpory státu brání.

Střídavka.cz: Setkání těch, kterým o Vánocích chybějí vlastní děti
Foto: stridavka.cz
Popisek: Střídavá péče

Takových případů není málo. Někdy se děti s rodiči smějí vidět i v průběhu roku jen pár hodin měsíčně. Někdy druhý rodič odstěhuje děti přes celou republiku, soudy nerozhodnou o navrácení dětí a ten, kdo zůstal v původním domově dětí, nemá peníze na dlouhé cesty. Někdy se druhému rodiči podaří, bez jakéhokoliv zájmu soudů a sociálky, děti natolik odcizit a zmanipulovat, že už se pak s tím prvním ani vídat nechtějí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dočkáme nebo nedočkáme se vysokorychlostních tratí?

A taky navýšení celkové kapacity vlakových spojů? Neslibovali jste to snad před volbami? A co kvalitní silnice a dálnice, ty u nás někdy budou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

22:03 Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

Za poslední tři roky se investice do oprav Pražského hradu zvýšily více než čtyřikrát. Z 82 milionů …