Studenti z Liberce míří do evropského finále soutěže talentů

08.06.2015 12:30

Obrovského úspěchu dosáhla liberecká studentská firma Nous Vous ze Středního odborného učiliště nábytkářského Kateřinky Liberec, která se díky vítězství v národním kole soutěže Skills for the Future probojovala do evropského finále. Národní kolo proběhlo v dubnu v rámci soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, což je veletrh podnikatelských talentů.

Studenti z Liberce míří do evropského finále soutěže talentů
Foto: skolakaterinky.cz
Popisek: Studenti z Liberce míří do evropského finále soutěže talentů
reklama

„Naše děvčata zabodovala s projektem autodoplňků pro ženy, které považují svůj vůz za módní doplněk. Navrhla dámské ráfky limitované řady 5C s názvy Crazy, Cosmic, City, Creative a Crystal. Společně se studentskou firmou, která skončila na druhém místě, budeme jedinými zástupci v evropském kole soutěže a je to pro nás oceněním naší práce a důkazem, že naši talentovaní studenti jsou vedeni správným směrem,“ říká Lenka Ciglanová, pedagožka vítězného týmu, který vznikl ze studentů oboru Aranžérství.

Evropské finále se uskuteční již zítra, 9. června 2015 v pražském hotelu Grandior, pod názvem Hyundai Skills for the Future Award 2015. České týmy budou bojovat s konkurencí z dalších čtrnácti zemí. Cílem celé soutěže je podpora podnikatelské gramotnosti u studentů středních odborných škol a propojení systému vzdělávání s reálným fungováním firem.

Evropské finále se bude konat za účasti špiček automobilového průmyslu. Zúčastní se jej Byung Kwon Sir, prezident Hyundai Motors Česká republika, v porotě zasedne například Vladimír Vošický, generální ředitel Hyundai Motors Česká republika. Své zástupce bude mít na akci také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo Hospodářská komora.

„Projekt Skills for the Future je vynikající v tom, že studentům poskytuje praktické zkušenosti, ke kterým se během studia většinou nedostanou, a na druhou stranu umožňuje našim zaměstnancům kontakt se školami. Světy vzdělávání a praxe se tak přirozeně propojí, což je obohacující pro obě strany. Osobně se moc těším na to, jaké firmy a podnikatelské nápady evropští studenti do Prahy přivezou a samozřejmě držím palce českým týmům,“ říká Vladimír Vošický.

Akci pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Europe ve spolupráci se společností Hyundai.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

22:48 ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

Středočeské pracoviště ÚZSVM získalo na základě rozsudku Městského soudu v Praze pozemek v okrese Pr…