Studentská Agora: Vylučme Turecko z NATO, a zrušme školní docházku

02.11.2018 18:50

V prostorách Poslanecké sněmovny se v pondělí 5.11. sjedou týmy středoškoláků, aby debatovali o společenských otázkách z nejrůznějších oblastí ve XIV. Finále diskuzní soutěže Studentská Agora.

Studentská Agora: Vylučme Turecko z NATO, a zrušme školní docházku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna
reklama

To vše za účasti odborníků a politiků, tentokrát se budou studentům věnovat mj. Martin Buchtík, ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM, Marek Hilšer, senátor a vědec, Matěj Trávníček, politolog, konzultant politického marketingu, a Milena Vicenová, diplomatka, politička.

Novinkou letošního roku je panelová diskuze na téma „Co nám kdy ta EU dala?“, v rámci které se k tématu a otázkám studentů budou vyjadřovat výše zmínění hosté.

Týmy z Opavy, Berouna, Prahy a Liberce, které zvítězily v krajských kolech, se spolu budou potýkat nad tématy jako kumulace politických funkcí, zákaz průmyslového rybolovu, spotřební daň na alkohol či již zmíněné vyloučení Turecka z NATO.
„Finále je vyvrcholením naší celoroční snahy o zlepšení diskuzního prostředí v ČR. Každoročně se naší soutěže zúčastní několik stovek studentů a nejlepší se setkají právě v pondělí na půdě Poslanecké sněmovny, kam kultivovaná diskuze bezpochyby patří.“ Říka koordinátor projektu Tomáš Bazala.

Projekt "Studentská Agora" vychází z předpokladu, že bez diskuze není demokracie a že je nutné (nejen) středoškoláky přizvat k diskuzi nad současnými problémy a podporovat je ve vztahu k nim.
Absolventka soutěže a nyní jedna z lektorek Marie Hamerová nadšeně uvádí, že „účastnit se této soutěže pro mě bylo cennou zkušeností do života. Člověk se spoustě věcí přiučí, i se zasměje, upřímně, lepší soutěže jsem se dosud nezúčastnila. Když jsem se pak mohla stát součástí pořádajícího týmu, tak nebylo možné odolat“.

Studentská Agora úspěšně pořádá debatní klání pro studenty středních škol po celé České republice již od roku 2004. Navazuje tak na silnou tradici debatování jako vyučovací metody, která má své kořeny v anglosaském prostředí a nyní má své nadšené zastánce v mnoha zemích světa. Debatování probouzí v studentech zájem o aktuální veřejné dění a pomáhá jim vytvořit si vlastní názor na kontroverzní témata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Prohlášení k výzvě poslance Dolínka ohledně investičního životního pojištění

11:43 ČNB: Prohlášení k výzvě poslance Dolínka ohledně investičního životního pojištění

Česká národní banka byla poslancem Petrem Dolínkem vyzvána k zakročení v kauze investičního životníh…