Studie Hay Group: Evropské byznysové elitě rostou platy výrazně rychleji než inflace

30.11.2013 19:15 | Zprávy

Vrcholoví manažeři evropských firem v loňském roce zažili průměrné celkové zvýšení platu o 6,9 procenta a to i přes to, že jejich průměrný základní plat vzrostl pouze o 2,5 procenta, tedy o méně, než činí roční míra inflace v daném regionu.

Studie Hay Group: Evropské byznysové elitě rostou platy výrazně rychleji než inflace
Foto: Hay Group
Popisek: Hay Group

K tomuto celkovému nárůstu „absolutních přímých kompenzací“ došlo proto, že více firem zavedlo dlouhodobé motivační (LTI) programy a zároveň se zvýšila i samotná hodnota těchto programů. Toto jsou jen první dva z hlavních poznatků nejdetailnější evropské studie odměňování seniorních manažerů, kterou dnes zveřejnila globální poradenská společnost Hay Group.

Další klíčové poznatky studie:

• Zvyšování platu generálních ředitelů zůstává ztlumené, ale platy ostatních seniorních manažerů zaznamenaly výrazné navýšení;

• Mezi jednotlivými zeměmi a průmyslovými sektory byly zjištěny velké rozdíly: Španělsko a Švýcarsko vedou ligu zemí s nejvyššími odměnami pro manažery, zatímco severské země drží jejich odměny nejvíce na uzdě;

• Farmaceutický průmysl i nadále platí nejlépe, ale nejvyšší nárůsty „celkových mezd“ (plat plus krátkodobé odměny) byly zjištěny v sektoru pojišťoven a komunálních služeb. V bankovnictví se celková mzda propadla výrazně pod průměr všech sektorů;

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

22:03 ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou vrátill dědicům muže, zemřelého v polském koncentračním táboře Osvětim,…