Studijní fond Ivo Valenty odstartoval další kolo!

12.07.2017 10:19

Studenti celého Zlínského kraje mohou opět snadněji realizovat své studijní pobyty a stáže v zahraničí. Studijní fond senátora Ivo Valenty totiž otevřel své další kolo a již v těchto dnech přijímá nové žádosti. Finanční prostředky tak mohou získat zájemci z řad středoškoláků, studentů vyšších odborných škol i vysokoškoláků.

Studijní fond Ivo Valenty odstartoval další kolo!
Foto: archiv
Popisek: Studijní fond Ivo Valenty
reklama

„Jsem rád, že tentokrát budeme moci uspokojit ještě větší množství studentů, než tomu u bylo v minulosti. Ve fondu se totiž kromě prostředků, které získávám za výkon senátorského mandátu, shromažďují také peníze, které pobírám za funkci zastupitele Zlínského kraje. Nově se v něm navíc kumuluje také senátní plat pana docenta Františka Čuby, což nám umožní ještě lépe plnit sny mnoha mladých lidí,“ uvedl Ivo Valenta s tím, že v letošním roce tak fond může mezi studenty rozdělit přibližně jeden milion korun. Veškeré tyto prostředky podpoří talentovanou mládež regionu.

„Velmi oceňuji zpětnou vazbu, kterou mi studenti ze svých zahraničních pobytů posílají. Jejich dopisy, plné příběhů a zážitků, včetně fotografií, mne jen utvrzují v tom, že zřízení fondu bylo správným krokem. Mnoho z nich by si totiž jinak své pobyty na prestižních světových univerzitách nemohlo dovolit. Přitom právě zahraniční zkušenosti jsou podle mého názoru pro mladé lidi velmi důležité,“ dodává senátor.

Mezi univerzitami, na nichž studenti získávají znalosti, jsou například známý americký Harvard, University of Warwick v Anglii, špičková francouzská univerzita na politické vědy Institut d'etudes politiques de Paris, University of Calgary v Kanadě a další.