V této legendární šumavské hájence se bude čepovat i další nové, výhradně šumavské pivo – jeho chuť i jméno vyberou samotní Šumaváci. Správa šumavského parku, která hájenku na Březníku opravuje, se dohodla na spolupráci s největším regionálním pivovarem – pivovarem Dudák ze Strakonic.
Tohle spojení funguje - lahodné pivo vyrobené z čistě přírodních přísad s vyváženou příchutí skutečných a neobyčejně zdravých borůvek a nejrozsáhlejší území ve střední Evropě ponechané přírodě. Nebo jinak Národní park Šumava, největší národní park v České republice a strakonický pivovar Dudák - největší měšťanský a zároveň pošumavský pivovar u nás.
Strakoničtí pivovarníci uvařili první várku borůvkového speciálu – exkluzivně pouze pro Národní park Šumava. První možnost ochutnat vynikající pivo měli účastníci vědeckého semináře – Léčivá síla šumavské přírody, který se konal minulý týden na Modravě. Vědci z Institutu klinické farmakologie z Českých Budějovic na Modravě prezentovali výsledky svých výzkumů, podle kterých jsou přírodní borůvky prokazatelně příznivé pro zdraví člověka. A ty nejzdravější rostou právě na Šumavě. Právě z nich se bude vyrábět pivo do hospůdky na Březníku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva